depresja u dzieci i mlodziezy

 

Objawy depresji poporodowej – Czego szukać

Dla matki, która ma zamiar stać się mama po raz drugi, po raz trzeci, to może być tak przytłaczające, jak po raz pierwszy, jeśli nie bardziej, z różnych powodów. Ona musi dostosować się do roli bycia nową mamę znowu godzenia pracy i rodziny, radzenie sobie ze wszystkimi hormonalne, psychiczne i fizyczne zmienia jej ciało będzie przejść. Możliwe jest, że depresja poporodowa depresja specjalnie na pełzanie.

matek po porodzie (po porodzie) doświadczenie "baby blues". Podczas tej fazy jest dość typowe dla kobiet czuć:

niepokój

wahania nastroju

zmęczenie

smutek

Te uczucia są jeszcze dość powszechne i zazwyczaj dotyczą około 80% nowych matek. Objawy te ostatnie może kilka dni lub tygodni po porodzie i tyically odejść na własną rękę. Jeśli te objawy nie ustępują i dłużej, że kilka tygodni później już nie są "baby blues" jest określane jako depresja lub wręcz po porodzie

a jeśli to ustawia się wtedy potrzebne jest leczenie objawów depresji.

Objawy depresji poporodowej może zawierać następujące elementy:

płaczliwość, napady płaczu

utrata apetytu lub jedzenie kompulsywne

brak zainteresowania seksem lub innych zajęć przyjemnych

izolacja od wsparcie społeczne

drażliwość

stany lękowe, w tym ataki paniki

bezsenność

poczucie beznadziejności i wszechobecne poczucie smutku

myśli o śmierci lub umiera; czasami myśli samobójcze

extreme winy (zwykle o problemach wychowawczych, ale nie zawsze)

obsesyjne myśli (czasami o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka lub graficznych natrętne obrazy krzywdy befalling dziecka)

większe zmęczenie

problemy z koncentracją i skupienie

Aby wiedzieć, czy te objawy depresji poporodowej są naprawdę muszą tkwić przez co najmniej dwa tygodnie lub dłużej. Inną rzeczą, aby poznać i zrozumieć, że te objawy depresji po porodzie nie znaczy depresji, są unikatowe objawy depresji poporodowej, a nie do innych form depresji.

Dobrą rzeczą jest to, że jeśli cierpią z powodu tych depresyjnych – po porodzie objawy są całkowicie uleczalne, a jeśli pojawi się skok na nich wcześnie, będziesz na dobrej drodze do złagodzenia ich skutków. Kluczem jest jednak do uzyskania pomocy z objawów depresji poporodowej wcześnie, nie czekaj lub umieścić je na myśli pójdą na własną rękę. Poświęć czas na wizytę u lekarza rodzinnego i omówić, co czujesz i doświadczanie. Lekarz będzie w stanie zaproponować sposoby zwalczania objawów depresji poporodowej, zanim mieli trwałe efekty.

Artykuł dzięki:

Author: ziotemysli.pl

Share This Post On