depresja u dzieci i mlodziezy

 

Objawy depresji poporodowej – Czego szukać

Dla matki, która ma zamiar stać się mama po raz drugi, po raz trzeci, to może być tak przytłaczające, jak po raz pierwszy, jeśli nie bardziej, z różnych powodów. Ona musi dostosować się do roli bycia nową mamę znowu godzenia pracy i rodziny, radzenie sobie ze wszystkimi hormonalne, psychiczne i fizyczne zmienia jej ciało będzie przejść. https://sportowesuple.pl/11-odzywki-bialkowe Możliwe jest, że depresja poporodowa depresja specjalnie na pełzanie.

matek po porodzie (po porodzie) doświadczenie "baby blues". Podczas tej fazy jest dość typowe dla kobiet czuć:

niepokój

wahania nastroju

zmęczenie

smutek

Te uczucia są jeszcze dość powszechne i zazwyczaj dotyczą około 80% nowych matek. Objawy te ostatnie może kilka dni lub tygodni po porodzie i tyically odejść na własną rękę. Jeśli te objawy nie ustępują i dłużej, że kilka tygodni później już wynajem osuszaczy poznań nie są "baby blues" jest określane jako depresja lub wręcz po porodzie

a jeśli to ustawia się wtedy potrzebne jest leczenie objawów depresji.

Objawy depresji poporodowej może zawierać następujące elementy:

płaczliwość, napady płaczu

utrata apetytu lub jedzenie kompulsywne

brak zainteresowania seksem lub innych zajęć przyjemnych

izolacja od wsparcie społeczne

drażliwość

stany lękowe, w tym ataki paniki

bezsenność

poczucie beznadziejności i wszechobecne poczucie smutku

myśli o śmierci lub umiera; czasami myśli samobójcze

extreme winy (zwykle o problemach wychowawczych, ale nie zawsze)

obsesyjne myśli (czasami o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka lub graficznych natrętne obrazy krzywdy befalling dziecka)

większe zmęczenie

problemy z koncentracją i skupienie

Aby wiedzieć, czy te objawy depresji poporodowej są naprawdę muszą tkwić przez co najmniej dwa tygodnie lub dłużej. Inną rzeczą, aby poznać i zrozumieć, że te objawy depresji po porodzie nie znaczy depresji, są unikatowe objawy depresji poporodowej, a nie do innych form depresji.

Dobrą rzeczą jest to, że jeśli cierpią z powodu tych depresyjnych – po porodzie objawy są całkowicie uleczalne, a jeśli pojawi się skok na nich wcześnie, będziesz na dobrej drodze do złagodzenia ich skutków. Kluczem jest jednak do uzyskania pomocy z objawów depresji poporodowej wcześnie, nie czekaj lub umieścić je na myśli pójdą na własną rękę. Poświęć czas na wizytę u lekarza rodzinnego i omówić, co czujesz i doświadczanie. Lekarz będzie w stanie zaproponować sposoby zwalczania objawów depresji poporodowej, zanim mieli trwałe efekty.

Artykuł dzięki:

Author: ziotemysli.pl

Share This Post On