depresja z objawami psychotycznymi

depresja z objawami psychotycznymi

 

Depresja kliniczna – Zdecydowana Smutek

Wszyscy doświadczamy nieszczęścia i tymczasowe poczucie bezwartościowości i poczucia winy. Czasami, gdy doświadczamy porażki, możemy również wystąpić nawet smutek i pustkę. Te uczucia opisane powyżej są objawy depresji. Jednakże takie nie są one w ten sam jako cierpiących na depresję kliniczną. http://dotsplanet.pl/tag-produktu/posciel-dla-dzieci/

Kliniczna depresja może przybierać różne formy. Niektóre osoby, na przykład, mają tak zwany sezonowe zaburzenie afektywne (SAD), który przejawia się w określonym czasie w ciągu roku, zwykle zimą. Inni mogą wystąpić poważne depresje, zaburzenia dwubiegunowe, dystymię, a nawet depresji poporodowej.

Kliniczna depresja jest chorobą. Jest to ciężkie doświadczenie bycia smutny, nieszczęśliwy, bezwartościowe i uczucie pusty. Kliniczna depresja, w przeciwieństwie do czasowego depresji może trwać przez kilka tygodni i zakłóca własnej pracy i życia społecznego.

Co jest przyczyną depresji klinicznej? Odpowiedź nie jest oczywista. Podczas gdy w niektórych przypadkach wydaje się, że związek genetyczny , w większości przypadków doświadczenia życiowe wydają się odgrywać ważną rolę. Stwierdzono również zauważyć, że rozpoznaje się dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn. Ale to nie znaczy, że ludzie są nienaruszone. Wręcz przeciwnie, szacuje się, że w okresie od 5 do 12 procent mężczyzn staną się klinicznie depresji w pewnym momencie w życiu.

Gdy ten rodzaj ataków depresji, jest wszechobecny i dotyczy praktycznie każdy aspekt swojego życia. To kręci cię do rdzenia, korozji pewność siebie, samoocenę, zdolność do myśleć i podejmować decyzje. Niektóre z tych objawów należy zwrócić uwagę, gdy przeżywa depresję klinicznych;

• Poczucie bezwartościowości, bezradności i beznadziei.

• problemy ze snem

• Zaburzenia odżywiania

• Trudności z koncentracją lub podejmowania decyzji

• Uczucie smutku i żalu

• Zmęczenie lub utrata energii

• Zmniejszona popęd seksualny

• Izolacja społeczna

• Myśli samobójcze.

Nawiasem mówiąc, chcesz dowiedzieć się więcej na temat depresji i jak można skutecznie leczyć wszelkiego rodzaju depresji?

Jeśli tak, to proponuję to sprawdzić: Depresja pomocy.

Emmanuel Serce jest psychologiem, badaczem przedsiębiorca i właściciel różnych blogach zdrowotnych. On konsekwentnie pod warunkiem, poradnictwo i pomoc w różnych sprawach zdrowia psychicznego i przez ponad dekadę. Jego najnowszy dodatek do swoich różnych blogach zdrowotnych jest depresja blog.

Artykuł dzięki: My-Wiemy-Jak

Author: ziotemysli.pl

Share This Post On